R-Kiosk Estonia AS ja Lehepunkt lõpetavad Venemaa päritolu kaupade müügi ja levitamise.

Seoses Venemaa sõjalise agressiooniga Ukraina vastu lõpetab Norra pereettevõte Reitan kõigis neile kuuluvates Baltikumi ettevõtetes Venemaa ja Valgevene päritoluga kaupade müügi ja levitamise. Eestis puudutab otsus R-Kioski väikepoode, Caffeine’i kohvikuid ning ajakirjanduse hulgimüügiga tegeleva Lehepunkti sortimenti.

R-Kioski tegevjuhi Tiia Ilvese sõnul soovitakse sarnaselt paljude teiste ettevõtetega näidata selle sammuga toetust Ukraina rahvale. Selle muudatusega lõpetatakse Venemaalt ja Valgevenest pärit toodete ja ajakirjanduse müük. Teistest riikidest pärit venekeelne ajakirjandus jääb müügile.

“Ukrainas toimuv puudutab meid kõiki. Erinevalt, ent ühtviisi sügavalt. Meie maailm ei ole enam endine. Täna peame tegema otsuseid hoidmaks meie elu globaalselt ja tervikuna rahu kursil ning selles on meil kõigil oma roll,“ lisas Ilves.

AS R-Kiosk Estonia AS ja Lehepunkt OÜ on osa Norra pereettevõttele kuuluvast Reitan Convenience jaekaubanduskontsernist, mis tegutseb Põhjamaades ja Baltikumis. Reitan Convenience ärides töötab Norras, Rootsis, Taanis, Soomes, Lätis, Leedus ja Eestis 39 000 inimest.

Lisainfo: info@lehepunkt.ee