Suvised lugemissoovitused – Harvard Business Review

> Suvised lugemissoovitused – Harvard Business Review

Harvard Business Review Special Issue suvenumbri teemaks on palju räägitud petja sündroom ehk inglise keelse väljendina impostor syndrome.

HBR suvenumber vaatlebki impostor syndrome’i erinevate nurkade alt ja on kokku pannud mitmete spetsialistide nõuanded sellega toime tulemiseks.

Impostor syndrome. Harvard Business Review. Suvised lugemissoovitused. Sirvi - ajakirjade tellimine

Mis on impostor syndrome?

Lühidalt seisneb sündroom selles, et inimesed, kes on elus ja töös palju saavutanud ning on edukad spetsialistid ja juhid, on neil siiski pidevalt tunne, et nad ei ole piisavalt head ja targad ning iga järgmine tegevus paljastab, kuidas nad ei saa oma elu ja tööga hakkama.

 

Joik kinkekomplekt. Kingitus, mis kestab terve aasta. Jõulupakkumised. Sirvi - ajakirjade tellimine

Naised. Impostor syndrome. Harvard Business Review. Suvised lugemissoovitused. Sirvi - ajakirjade tellimine<br />

Riskigrupp: naised

Eelkõige kannatavad impostor syndrome’i all naised, kuigi see on levinud ka meeste seas. Üheks põhjuseks on traditsioonilised soorollid, ja kui naine otsustab veidi teise tee valida, eriti kui ta on pärit traditsioonilisest perekonnast, on suurem oht tunda karjäärinaisena end halva ema ja abikaasana.

Teiseks suuremaks põhjuseks, mis naisi mõjutab, on meeste keskkonnas töötamine. Nimelt meeste keskkonnas funktsioneerides ei ole naised ainukesed, kes arvavavad, et nad pole nii andekad, vaid tunnetavad seda sama arvamust ka meestelt endilt. Mis omakorda põhjustab sageli naiste seas oma teadmiste ja oskuste varjamist, et paista vähem “tublim” välja.

Tiim. Impostor syndrome. Harvard Business Review. Suvised lugemissoovitused. Sirvi - ajakirjade tellimine

Kuidas võidelda impostor syndrome’iga oma tiimis?

Esimese sammuna tuleks märgata nn punaseid lippe. Mis põhjusel teeb kolleeg liiga palju ületunde, kas ta hoidub sotsiaalsetest kogunemistest, kas töötaja väldib küsimuste küsimust või ei suuda enda eest seista.

Üheks sammuks tiimi toetamisel on enda ebakindluste jagamine, muutes sellest rääkimise normaalseks ning mugavaks luues turvalise keskkonna.

Juhiks saamine. Impostor syndrome. Harvard Business Review. Suvised lugemissoovitused. Sirvi - ajakirjade tellimine

Ülemuseks saamine

Inimeste juhtimisstiil ja oskused kujunevad paljuski nende kõige esimesest kogemusest inimes(t)e juhtimisel sarnaselt nagu meie isiksuseomadused kujunevad meie lapsepõlves.

Üheks põhjuseks, miks paljud põruvad juhirollis on müüdid vs reaalsus ehk juhirolliga käib kaasas palju müüte, mida inimesed arvavad, et nad peavad nüüd juhiks saades tegema ja olema. Tegelikkus on aga hoopis midagi muud ning nendest saad lugeda põhjalikult värskest numbrist.

Audentsuse paradox. Impostor syndrome. Harvard Business Review. Suvised lugemissoovitused. Sirvi - ajakirjade tellimine

Audentsuse paradoks

Ennast võltsina tundmisel võib olla ka positiivne omadus, nimelt võib see olla märk kasvamisest. Audentsust võib defineerida mitmeti. HBR vaatleb selles numbris audentsust muuhulgas läbi kohanemisvõime.

Näiteks proovides uue juhina erinevaid juhtimisstiile. See tähendab end uutesse ja ebamugavatesse olukordadesse panemist, millega kaasneb “fake” olemise tunne, kuid samal ajal arendab inimest ning aitab leida tema enda ja ettevõttele sobivad juhitmisstiili.

Ajakirjad igasse suvekoju

Kõiki Sirvi ajakirju saad tellida ühe numbri kaupa nii postkasti kui pakiautomaati igas Eesimaa nurgas. Postkasti jõuab tellimus 2-3 tööpäevaga, pakiautomaatidesse kiiremini.

Telli ajakirja Harvard Business Review Special Issue suvenumber suvilasse, maakoju või kus iganes Eestimaal Sa parasjagu puhkad.

☀️ Sooduskoodiga “SUVI15” on nii viimane number kui püsitellimus Sulle 15% soodsamad.

VAATA LÄHEMALT

 

Joik kinkekomplekt. Kingitus, mis kestab terve aasta. Jõulupakkumised. Sirvi - ajakirjade tellimine